(ФОТОГРАФИИ + ВИДЕО) Тој е принц на подароците: Џорџ доби 800 поклони!

Дали Принцот Џорџ ќе имате време да уживате во било кој од овие работи е друго прашање, сепак - затоа што тој доби преку 800 официјални подароци кога беше крстен минатата година..

Што значи да се роди бебе со сребрена лажица во устата?

Одговорот најлесно можеме да го добиеме доколку го погледнеме Принцот Џорџ, малиот син на Вилијам и Кејт Мидлтон, кој доби крзнена наметка, глисер, спортски автомобил и прилична дека двојки како автомобил, и прилично традиционален коњ за лулање.  

Дали Принцот Џорџ ќе имате време да уживате во било кој од овие работи е друго прашање, сепак - затоа што тој доби преку 800 официјални подароци кога беше крстен минатата година.

Импресивната бројка  значеше дека 18-месечното бебе доби повеќе подароци од било кој друг член на кралското семејство. Имено тој доби подароци скоро од целиот свет. Погледнете ја фотогалеријата. Сигурно и вие би сте си посакале да сте дете од кралска фамилија, нели?Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top