(Фотографии) Аеродромот „Александар Велики“ во Скопје го прослави вториот роденден

Аеродром „Александар Велики“ Скопје.

На денешен ден пред две години свечено беше пуштен во употреба новиот и модернизиран аеродром „Александар Велики“ Скопје.

Погледнете ги фотографиите од настанот пред две години тука....


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top