(ФОТОГРАФИИ): Анета и Молика потпишаа договор со Гранд Продукција

Уште еден успех на Анета и Молика.

Познатата музичка група Молика продолжува со своите успеси.

Деновиве Молика со пеачката Анета Мицевска потпишаа договор за соработка со Гранд Продукција од Србија која е една од најпознатите продуцентски куќи на Балканот.

На секого му е добро познато дека имаат голем број на фанови како во Република Македонија така и во дијаспората.

Со овој договор за соработка со Гранд нивната популарност ке стане уште поголема, а се разбира се очекува квалитетен албум и почеста застапеност на медиумскиот простор.

Ние од Фаланга им честитаме и им посакуваме многу успех.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top