(ФОТОГРАФИИ) Битолски бал во Шелдон Ресепшн 2019

Уште еден успешен настан во Шелдон Ресепшн.

Во убавиот Шелдон Ресепшн традиционално како секоја така и овааа година се одржа Битолскиот Бал.

Присутните на балот ги забавуваа естрадните уметници Маријана Димовски од Сиднеј и Никола Зацески заедно со Експрес Бенд.

За амбиентот, декорацијата и за вкусната храна се погрижија домаќините на Шелдон Ресепшн.

Организатори на Битолскиот бал се Битолскиот Социјален Клуб од Мелбурн.

Благодарение на Златко Варенина, погледнете неколку фотографии од настанот.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top