(ФОТОГРАФИИ) Буфон тагува поради елиминацијата од ЛЕ и разводот со сопругата, таа си се сонча во Мајами

На кој до што му е....

Разделбата меѓу гоманот на Јувентус, Буфон и неговата сопруга, Алена Середова е потврдена, а причината за истата е љубовен триаголник.

Буфон поради тоа жали, а жали и поради елиминирањето од Лигата на Европа, што го спечи да играа финале во Торино.

За разлика од Буфон, Алена со нејзините деца и пријател ужива на американските плажи во Мајами. Еве доказ за тоа:Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top