(ФОТОГРАФИИ) Еве ја причината за победничката серија на Бразил

Петкратниот светски шампион Бразил има 8 победи во последните 8 меча..

Одличната серија на „кариоките“ започна, откако за селектор беше назначен Карлос Дунга. 

Последниот пораз на Нејмар и компанија е на домашното светско првенство, кога загубија со 0:3 од Холандија во дуелот за 3-то место.

Бразилските медиуи ја најдоа причината за победничката серија. Тоа е бразилската убавица Џоузи Паула, која повеќепати се појави на насловните страници на најпознатите машки списанија во светот.

Убавицата е голема фанка на националниот тим и им даде неповторлива самоувереност на Нејмар и останатите ѕвезди.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top