(ФОТОГРАФИИ) Исполнета уште една желба на Тоше Проески

Иконостасот ќе биде отворен утре кога е и чествувањето на големиот верски празник Свето Преображение..

Местото каде Тоше Проески го наоѓаше својот душевен мир, манастирот „Св. Преображение“ во Крушево ја комплетира својата внатрешност, со што е исполнета уште една желба на нашиот ангел, пренесе Курир.

Иконостасот ќе биде отворен утре кога е и чествувањето на големиот верски празник Свето Преображение.

ФОТО: Курир


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top