(ФОТОГРАФИИ): Како беше пречекан Ердоган во Германија

Топол пречек за Ердоган.

Премиерот Реџеп Таип Ердоган беше топло пречекан и поздравен во Германија.

Премиерот во Берлин беше пречекан од голема толпа народ со слогани од типот на "Застанете гордо, овие луѓе се со вас", "Турција е горда на тебе".

Погледнете ги фотографиите кои говорат за посетата  на Реџеп Ердоган во Герамнија овде...


Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top