(Фотографии) Како навивачката фаланга ги бодреше Кошаркарите на плоштадот „Македонија“

ФАЛАНГА заедно со верната публика во живо го следеше натпреварот помеѓу Македонија и Србија од Плоштадот Македонија..

Македонските кошаркари играа во стилот на Македонската фаланга преводени од страна својот водач Александар Македонски и завршија со победа.

Македонија одлично го отвори натпреварот во нападот, со тројка на Војдан Стојановски и двојка на Антиќ, додека во одбраната одлично го затворија Кристиќ, најдоминантниот играч во српскиот тим на првите две средби. 

Во целата игра најупешен беше Лестер Бо Мекејлеб со 27 поени, Владо Илиевски со 16 поени и Перо Антиќ со 16 поени и 14 скокови.Илиевски и Мекејлеб го држеа нападот, а Антиќ и Гечевски одбраната. Браво за нашите кошаркари. Секоја чест
Погледнете ги другите фотоградфии од настанот тука...Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top