(ФОТОГРАФИИ) Кинески мост со џиновски цигари

Имено, столбовите кои премногу потсетуваа на цигари се всушност бандери со светла....

Кинескиот мост со дискутабилен дизајн се наоѓа во градот Веибо во Кина, во провинцијата Ѓенгсоу. Неговите фотографии кружат по друштвените мрежи бидејќи потсетува на низа од џиновски цигари. Имено, столбовите кои премногу потсетуваа на цигари се всушност бандери со светла, пренесува кинеската телевизија CCTV.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top