(Фотографии) Комитска вечер Адеалаид 2013

Секогаш заедно.

Задграничниот Комитет на ВМРО ДПМНЕ од Аделаид традиционално ја одржа својата Комитска вечер 2013.

На оваа прослава присуствуваа и гости од другите места од Австралија.

Поздравен говор пред присутните одржа Претседателот на З.К.  ВМРО ДПМНЕ  за Аделаид - Трајан Кузманов, после него зборуваше секретатор Предраг Ивановски и заменикот Претседателот на З. К. ВМРО ДПМНЕ од Мелбурн кој им се заблагодари на домаќините за долгогодишна соработка и им додели благодарници на комитетот од Аделаид на Претседателот Трајан Кузманов и на секретарот Предраг Ивановски.

Возвратена посета ќе има од страна на членовите на комитетот на следната Комитска Вечер која ќе се одржи на 10-ти ноември во Мелбурн.

Повеќе фотографии од настанот погледнете тука...Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top