(Фотографии) Концерт на Халид Муслимовиќ во Мелбурн

Секој сакаше да се фотографира во Халид.

Вчера во Мелбурн во Херитиџ Бар во Епинг гостуваше Естрадната музичка звезда - Халид Муслимовиќ .
Преполната сала, убавиот амбиент допринесе Халид Муслимовиќ да се престави во најдобро издание и да ги задоволи вкусовите на неговите фанови.
Гостите кои беа над 700 на број ги слушнаа хитовите од Халид кои се пеат над 25 години на Балканските простори.
Иако Халид Муслимовиќ е во неговите 60ти години настапите му се како да има 25 години и слободно може да се каже дека оваа е успешна турнеја.
Погледнете ги фотографиите од настанот овде....


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top