(ФОТОГРАФИИ) Лалор Јунајтед Слога започна со тренизитe

Се работи интензивно.

Деновиве во Лалор Јунајтед Слога започнаа со тренизни.
Управата го доведе новиот тренер Славе Божиновски кој има настапувано во Алтона Меџик и Сиднам Парк на местото на поранешниот тренер Ник Цуцулески.
Вчера својот редовен тренинг фудбалерите на Лалор Јунајтед Слога го одржаа на атлетскиот терен во Едвард Лајк во Резерво.
Според она што можевме да забележиме новиот тренер со неговиот помошник сериозно ја сватиле својата функција и одговорност и под нивна директива тренизите се одвиваат професионално.
Новиот тренер Славе Божиновски за Фаланга изјави дека негова желба и желба на управата е нешто да промени во клубот и се надева дека оваа сезона дефинитивно тимот ке се бори за промоција на повисока лига.
Повеќе фотографии од тренингот погледнете овде....


Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top