(ФОТОГРАФИИ) Македонците учествуваа на Хармони купот 2020 во Мелбурн

Македонците се впечатливи особено по уникатните дресови со сонцето од Кутлеш..

Вчера во “Викторија Парк” во Мелбурн, се одржа “Хармони Купот 2020” во Австралиски фудбал, на кој учестуваваше и тимот составен од Македонци кои настапуваат како Македонија!

Македонците се впечатливи особено по уникатните дресови со сонцето од Кутлеш. Македонската репрезентација на купот забележа два порази еден против Италија и еден против Ирска, како и еден триумф против тимот “Хармони”.

Македонците настапија во уникатни дресови со сонцето од Кутлеш.

Генерални покровители на Македонските претставници беше Советот на Македонската заедница за Мелбурн и Викторија и „Macedonians of Mayhem“.

Честитки за Македонската репрезентација во Австралија!Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top