(ФОТОГРАФИИ) Мелбурн: Голи луѓе возеа велосипеди

Во Мелбурн вчера, велосипедистите беа дел од традиционалниот настан World Naked Bide Ride, кој всушност значи возење велосипед гол. Целиот настан е еден вид на мирен протест за позитивноста на телото, заштитата на....

Можеби летото полека одминува, но во Австралија никој очигледно не е решен толку брзо да се прости од него.

Во Мелбурн вчера, велосипедистите беа дел од традиционалниот настан World Naked Bide Ride, кој всушност значи возење велосипед гол. Целиот настан е еден вид на мирен протест за позитивноста на телото, заштитата на велосипедистите, чувањето на животната средина која не опкружува и алтернативниот животен стил.

Погледнете како беше вчера во Мелбурн:  


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top