(Фотографии) МКУД „Танец“ и „Светлост“ го прославија 8ми септември во Мелбурн

Културно Уметнички Друштва „Танец“ од Томастеон и „Светлост“ од Епинг го одбележаа 8ми септември..

Во просториите на Престон Македонија во Резерво се одржа заедничка игранка на двете Македонско Културно Уметнички Друштва „Танец“ од Томастеон и „Светлост“ од Епинг.

Двете играорни настапија со помалата и поголемата група.

Претседателот на МКУД „Танец“ Косте Колевски ги поздрави гостите и му го честита Македонскиот државен празник - 8ми септември и му се заблагодари на гостите од „Светлост“ за нивното присуство и најави уште поголема соработка со ова друштво.

Гостите ги забавуваше музичкото состав „Планета„ со пеачот Самко Алиев.

Повеке фотографии од настанот погледнете тука....Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top