(ФОТОГРАФИИ) Надал со секси дрес во Мелбурн

Светскиот рекет број 2 тренираше во розе дрес.

Во очекување на првиот за 2015-та година турнир од голем квалитет – Отвореното првенство на Австралија, медиумите и фановите на тенисот веќе го насочуваат вниманието кон Мелбурн. 

Таму веќе е светскиот број 2, Рафаел Надал, кој избрал интересна комбинација за спортска опрема за време на првите тренинзи на австралиска земја.

Шпанецот беше во розов дрес со бели шорцеви, кои по сите параметри се по вкус на женската публика.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top