(ФОТОГРАФИИ) Незаборавен концерт со Адријана, Амза, Борче, Пејак, Демо и Зани во Гранд Адреналин

Публиката долго ќе го памети овој концерт.

Денес во Гранд Адреналин се одржа фантастичен концерт на естрадните уметници од Република Македонија предводени од шармантната Адријана Кеш и нејзините колеги Борче Наумовски, Гоце Пејак, Амза, Демо и Зани.

Од самиот почеток на концертот се почуствува добар амбиент на кој секој  љубопитно го следеше настапот на Амза кој со своите музички вештнини докажа дека е незаменлив.

Секој од музичарите се престави  со свој репертоар, секој се докажуваше на свој начин а кој беше најдобар тешко е да се каже на кого би му припаднала таа титула - сите беа перфектни.

Концертот беше во организација на Сима Ентертаимент со менџерот Симе Свирев.

Наредниот концерт со истата екипа ке биде на 8ми март на истото место во Гранд Адреналин.

Погледнете ги фотографиите од настанот овде...


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top