(ФОТОГРАФИИ) Новите дресови на Барселона за наредната сезона

Барселона во ново руво во наредната сезона.

По новиот тренер и новиот голман, Барселона ги обвави и новите дресови, со кои ќе настапува во новата сезона (2014-2015).

Дресовите се во стандардната црвено-сина боја за Каталонците и согласно договорот, нив повторно ќе ги произведува Најки.


Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.




Scroll To Top