(ФОТОГРАФИИ) Новите дресови на Милан за наредната сезона

Милан во ново руво во наредната сезона.

Раководството на Милан повторно во соработка со спонзорот Адидас, излегоа со презентација на новите дресови на росоњерите за новата натпреварувачка сезона (2014/15).

Прва опција е повторно стандардната црвено-црна боја, но досега невообичаено ќе го гледаме и Милан во жолто-зелена комбинација, која ќе биде втора опција.

Еве како изгледаат новите дресови на Милан:Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top