(Фотографии) Одличен концерт на Сергеј Четковиќ во Гранд Адреналин

Гранд Адреналин место за супер забави.

Цркогорската супер звезда Сергеј Четрковиќ со својата група одржа супер концерт во елитниот клуб Гранд Адреналин во Томастеон Мелбурн.
Гостите уживаа во убавите песни и супер изведбата на Сергеј Четковиќ.
Во публиката забележавме и менаџери на концерти од цела Австралија кои имаа само пофални зборови од амбиентот на Гранд Адреналин и на тон мајсторот кој ги воодушеви сите таа вечер.
Наскоро во ова место ке можеме да ги видиме големите музички звезди од Македонија и пошироко - прво доајѓаат групата Пицикато со пеачите Верица Русева и Катерина Тодорова на први и втори ноември 2013 а наредниот викенд во неделата ке гостува Аца Лукас за информации посетеја веб  страната www.grandadrenalin.com 
Повеќе фотографии од настанот погледнете тука ...


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top