(ФОТОГРАФИИ) Ова е НАЈПРЕКРАСНАТА куќа на светот!

Замислете си додека ги средувате цвеќињата на терасите, или пак пливате во стаклениот базен... Прекрасно нели?.

Трендовите во архитектурата од година во година се менуваат, но сепак она што навистина е добро останува за навек. Оваа прекрасна куќа која според магазинот Architecture & Design се наоѓа некаде во Австралија спаѓа во најубавите архитектонски зданија во последните неколку години. 

Тој епитет најмногу го има добиено и поради стаклениот базен, кој само се вклопува во прекрасната средина која го опкружува. Кој не би сакал да живее во ваква прекрасна куќа и секојдневно да се буди во неа. Замислете си додека ги средувате цвеќињата на терасите, или пак пливате во стаклениот базен... Прекрасно нели? Уживајте во оваа фотогалерија и не се плашете да се борите за вашите сништа, можеби еден ден и ќе се разбудите во ваква прекрасна куќа.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top