(Фотографии) Оваа недела - Македонскиот Фестивал за храна

По втор пат Македонски фестивал за храна во Мелбурн.

Оваа година ќе се одржи по втор пат Македонскиот фестивал за храна во Вилиамстеон.

Според зборовите на организаторите овој фестивал ќе биде подобро организиран од предходниот и ќе има новитети.

Ќе биде преставена македонската храна и пијалоци,: ќебапи, ражничи, бурек, газоза, сарма, боза, гравче тавче, полнети пиперки, зелник и друго.

Организаторите добија и спонзоство од локалната општина во износ од 3,300 долари.

Почеток на настанот е 10 часот претпладне до 6 часот попладне.

Адреса: "Commonwealth Reserve" Nelson Place, conet Syme Street Wiliamstown.

Фестивалот е во организација на Macedonian Australian Community Organizations.

Организаторите се надеваат дека временските услови ке помогнат манифестацијата да е посетена во поголем број.

Погледнете ги фотографиите од минатата година од Македонскиот фестивал за храна 2012 тука....
Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top