(ФОТОГРАФИИ) Претседателот Иванов со поддршка за МЗТ Скопје

МЗТ Скопје забележа победа против Калев Талин со 79-70..

Претседателот Иванов вечерва во СЦ „Борис Трајковски“ присуствуваше на кошаркарскиот натпревар меѓу екипите на МЗТ Скопје и Калев Талин, во рамки на 4. коло од групната фаза во Еврокупот.

МЗТ Скопје ја забележа својата прва победа, совладувајќи го Калев Талин со 79-70.

Повеќе фотографии погледнете тукаCopyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top