(ФОТОГРАФИИ) Сега можете да ја фатите невестата со ласо: Ова се најспектакуларни венчални фотографии

Од конвенционалниот „невестата и младоженец портрет“ па се до интересни начини како да си ја фатите жената со ласо... Погледнете ја фотогалериајта и „крадете“ романтични идеи за да имате најубави фотографии од вашата свадба со кои потоа ќе можете да се фал.

Заборавете на класичните фотографии кои можеме да ги видиме на секоја свадба, тргнувајќи од класичното сечење на торта и фаќање на бидермаерот, па се до досадното позирање на младенците покрај некоја река или пак стара зграда. Оваа година трендовите се многу поинакви, па така доколку во 2015-та правите свадба, ние ви ги презентираме најновите романтични идеи за спектакуларни фотографии од венчавката.

Секоја година Меѓународното здружение на професионални фотографи на свадби (ISPWP) ги одржува годишното доделување на награди каде се делат награди во 20 категории за секоја сезона, а победниците за 2014 покажаа доста идеи кои и тоа како можете да ги искористите.

Од конвенционалниот „невестата и младоженец портрет“ па се до интересни начини како да си ја фатите жената со ласо... Погледнете ја фотогалериајта и „крадете“ романтични идеи за да имате најубави фотографии од вашата свадба со кои потоа ќе можете да се фалите наоколу!


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top