(ФОТОГРАФИИ) СКАНДАЛ: Со алкохол, дрога и оргии фудбалери на Дефенсор Спортинг прославија победа во Копа Либертадорес

Неморално однесување на дел од фудбалерите на уругвајски Спортинг.

Дел од фудбалерите на уругвајски Дефенсор Спортинг, кои остварија историска победа минатиот четврток од 0-2 над колумбиски Меделин во четвртфиналето на Копа Либертадорес, организирале прославата која стана светски скандал.

На споменатата прослава имало оргија со проститутки, алкохол и очигледно дрога.

Според уругвајските медиуми фотографиите ги направиле проститутките и истите ги споделиле на социјалните мрежи каде предизвикале лавина од реакции и коментари.

Сега во прашање е ставено и понатамошното учество на клубот во Копа Либертадорес, поради казни.


Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top