(ФОТОГРАФИИ): Спектакуларна прослава 20 години „Анета и Група Молика“

Незаборавна вечер.

Вчеравечер во на олимпискиот базен император во Битола популарната музичка група Молика со атрактивната пеачка Анета на спектакуларен начин прославија 20 години успешна музичка кариера.

Анета и група Молика приредија незаборавна забава за присутните со бројни изненадувања меѓу кои модна ревија каде беа претставени прекрасни модели и спектакуларен огномет.

Оваа прослава беше 3 во 1 затоа што се прославија и 20 години Анета, 20 години Група Молика и 20 години модно студио Шанел.

Погледнете ги фотографиите од спектаклот...


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top