Фотографии: Среќна нова 2014 - Дочек на нова година во Мелбурн

Весело и незаборавно.

Македонците во Мелбурн ја дочекаа највеселата вечер во весела атмосвера во една  од најубавите сали во Австралија во Емералд Ресепшн.

На оваа свеченост специјално од Македонија допатуваа музичкиот состав Групата „Академци“ од Скопје со естрадната уметничка Јамина Гуњoва.

Организатори на дочекот на највеселата вечер во оваа година беа Охридското Социјално Друштво „Св. Наум Охридски“ од Мелбурн.

Прекрасниот амбиент со прекрасни декорации на просторот, прекрасно аранжираните гурмански специјалитети од организаторите допринесоа  атмосверата за дочек на Новата година да биде весела и пријатна за сите присутни гости.

На истото место организаторите најавуваат дочек на Новата Православна Нова година - Василица, каде што истиот состав Академци и Јасмина Гуњова ке ги веселат гостите па повелете за карти обратетесе кај Васко Ангеловски на 0412625781

Погледнете ги фотографиите од настанот овде


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top