(Фотографии) Струмички Бал 2013 - Мелбурн

Весело до зори.

Струмичкото Социјално Друштво - „Благој Мучето“ од Мелбурн го одржа својот традиционален Гала Бал во  Гранд Нерет Ресепшн во Епинг.

На оваа манифестација гости од Македонија беа групата „Пицикато“ со естрадните уметнички Верица Русева и Катерина Тодорова.
Според она што видовме денес забавата помина во весела атмосвера на која Струмичани знаат и умеат да се веселат.
Повеке фотографии од настанот погледнете овде


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top