ФОТОГРАФИИ: Ученици од Музичкото училиште во Битола протестираат против лошите услови

Тие протестираат во училишниот двор, а добија подршка и од Советот на родители..

Учениците од Музичкото училиште во Битола вчера протестираа поради лошите услови за учење. Тие протестираат во училишниот двор, а добија подршка и од Советот на родители, пренесе телевизија Орбис.

За денеска е закажана средба на раководството на училиштето со Советот на родители.


Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top