(Фотографии) Успешен почеток на турнејата на ПицикатоБенд, Верица и Катерина

Професионалци во секој поглед.

Пицикато Бенд од Струмица заедно со пеачките Верица Русева и Катерина Тодорова имаа успешен почеток на нивната Австралиска турнеја 2013.
Гостите во Гранд Адреналин уживаа во изведбата на естрадните уметници од Македонија и скоро сите гости останаа до самиот крај на работното време.
Утре сабота ке имаат уште еден настап, исто така и во Понеделник по повод Мелбурн купот ке има забава а локалот ке работи од 7 часот  навечер, па вреди сите да бидеме во поголем број.
Погледнете ги фотографии од настанот овде...


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top