(Фотографии) Во Мелбурн - Пензионерската група Битола го прослави денот на градот Битола 4 ноември

Традицијата продолжува.

Членовите на Македонската пензионерска група Битола од Мелбурн свечено и достоинсвено го прославија денот на градот Битола 4 ноември.
Општинската сала на Бери Род во Лалор беше претесна да ги прими сите заинтересирани за оваа прослава.
Преставникот од Македоснкиот Конзулат во Мелбурн - Бети Коруновска ги посети и одржа говор честитајќи им го денот на градот Битола - 4 ноември.
Присутните беа запознаени со условите за добивање на македонски пасош и начинот на кој може да се добие полномошно.
Присутните изразија желба да се сликаат  со Генералниот Конзул Бети Коруновска и секако дека им се исполни желбата.
Погледнете ги фотографиите од настанот овде...


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top