(ФОТОГРАФИИ) Војна на улиците на Пловдив меѓу фановите на Ботев и Локомотив

Навивачки немири во Бугарија.

Приврзаниците на локалните фудбалски ривали Ботев и Локомотив иницираа голем инцидент во Пловдив пред спортската сала "Олимпиада" откри Гонг.

Фановите како гледачи сакале да присуствуваат на мечеви по кикбокс, кои се одржувале во салата, соопштиле од МВР Пловдив, кои со брза интервенција спречиле посериозни инциденти..

13 навивачи биле приведени, меѓу кои имало и четворица малолетници.

Следниве фотографии сведочат за немилиот настан:


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top