(ФОТОГРАФИИ) Жешката Марија Лапиедра за Frontline позираше во дресовите на Шпанија, Аргентина, Бразил и Германија

Мундијалската треска е во полн ек.

Актерката и модел, Марија Лапиедра дополнително ја крена температурата преку денешното издание на списанието " Frontline ", во однос на престојниот Мундијал во Бразил.

Таа речиси гола е на насловната страница на списанието , а во продолжението објаснува дека нејзини фаворити за Светското првенство се Шпанија, Аргентина, Бразил и Германија, и исто така разголема се слика во нивните дресови.

Освен тоа во интервјуто истакнува дека Роналдо од Реал Мадрид и Пике од Барселона се фудбалерите кои таа ги посакува во кревет, а можеби најинтересен детал е нејзиното ексклузивно признание дека имала афера со поранешниот Претседател на ФК Барселона, Хуан Лапорта.

Во продолжение уживајте во комплетната фото сесија на Марија за Frontline:


Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top