(ФОТОГРАФИИ) Жешката Марика ги обои своите гради во чест на Пандев и компанија

Марика Фрускио повторно во елемент..

Најголемиот фан на тимот на Горан Пандев, Марика Фрускио, која е позната по спектакуларните начини на кои ги прославува победите на Наполи повторно на свој својствен начин ја прослави големата победа на својот омилен тим во финалето на Купот на Италија против Фиорентина.

Овојпат Марика отиде кај познатиот стилист Џакомо Боргезе, кој и ги офарба градите во боите на Италија во чест на освоената куп титулата на Наполи.

Еве го подарокот од Марика за Пандев и компанија за титулата:


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top