(ФОТОГРАФИИ+ВИДЕО) Баерн од наредната сезона уште повеќе ќе наликува на Барселона

Новите дресови на Баерн Минхен за наредната сезона.

Играта на сеуште актуелниот европски првак, по доаѓањето Пеп Гвардиола од Барселона се повеќе започна да наликува на играта на каталонскиот гигант.

Во новата сезона пак Баерн уште повеќе ќе наликува на Барселона, бидејќи одлучи да настапува во срвено-сини дресови.

Еве како ќе изгледаат дресовите на Баерн за наредната сезона:Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top