(ФОТОГРАФИИ+ВИДЕО) Наполи ја растури Сампдорија, но секси навивачка беше утеха за домашната публика

Наполи славеше на гостувањето кај Сампдорија.

Наполи на гостински терен ја совлада Сампдорија со убедливи 2-5, на натпреварот на кој нашиот Горан Пандев остана на клупата за резервни фудбалери.

Головите за Наполи ги постигнаа Запата, Инсиње, Хамшик, Калјехон и Мустафи (автогол).

Натпреварот го одбележа и прекинот поради влезот на теренот на една навивачка на Сампдорија во бикини, што беше единствено нешто кое ја разведри домашната публика.




Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.




Scroll To Top