(ФОТОГРАФИИ+ВИДЕО) Пандев кинеше мрежи на првиот тренинг на Галатасарај

Пандев веднаш го демонстрираше својот раскошен репертоар.

Македонскиот интернационалец, Горан Пандев покажа дека ќе биде огромно засилување за Галатасарај откако на првиот тренинг со екипата даде четири гола, на кои додаде две асистенции.

Со тоа Пандев докажадека е вистински професионалец и дека воопшто не му е потребно време за адаптација.

Да се надеваме дека Пандев, кој во новиот клуб ќе ја носи својата 19-ка, по која беше препознатлив во Лацио и Наполи, дека голгетерската серија ќе ја продолжи и во турското првентво, а посебно во Лигата на шампионите.

Еве дел од првиот тренинг на Пандев со Галатасарај:Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top