Фрлале бебиња од балкон

Не станува збор за хорор филм, туку за стар ритуал во Индија, за кој се верува дека на децата ќе им донесе здравје, среќа и просперитет..

Не станува збор за хорор филм, туку за стар ритуал во Индија, за кој се верува дека на децата ќе им донесе здравје, среќа и просперитет.

Ужасните глетки, предизвикаа гнев кај групите за правата на децата, кои сметаат дека ритуалот е варварски и бараат да се забрани.

Видео церемонијата ги прикажува свештениците како ги протресуваат бебињата пред да ги фрлат од балконот на земјата, каде ги дочекуваат мажи со ќебиња.

После паѓањето, насобраните ги поздравуваат децата, пред да им бидат вратени на мајките.

Иако организациите за заштита на правата на децата се згрозени од снимката, локалното население смета дека нивна религиска должност е да присуствуваат на вакви случувањаCopyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top