Фрлена граната врз руската амбасада во Сирија

Минифрлачка граната вчера слета на територијата на руската амбасада во Дамаск, изјави за РИА Новости, извор од дипломатската мисија..

Како што е соопштено, двајца биле повредени од камењата кои се разлетале на местото на експлозијата.

Се претпоставува дека гранатата припаѓа на војската од опозицијата.
Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top