Фудбалска трагедија: Навивач се уби поради Меси!

По 48-часовна истрага, индиската полиција во градот Керала го нашла телото на Алекс Дину на брегот на реката Менахил..

Се работи за самоубиство, а причината е откриена во писмото кое Дину го оставил во кујната од својот стан.

„Не ми останува ништо повеќе да видам на овој свет. Си одам. Никој не треба да биде сметан за виновен за мојата смрт. Мојот живот беше посветен на Меси, се надевам дека ќе го подигнеш пехарот од Светското првенство”, пишува во писмото.

Негови блиски тврдат дека на ваков чекор се одлучил по лошото издание на Меси против Хрватска.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top