(ВИДЕО+ФОТОГРАФИИ) Има 31 година и се пали само на 90-годишни баби

Сакам се што е поврзано со стари жени. Го сакам мирисот, го сакам нивниот менталитетот. Ги сакам брчките и можам да им порачам на сите жени да не се плашат од брчките, вели Џонс.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО+ФОТОГРАФИИ) Секој што ќе издржи да го види целото видео е интернет јунак на годината

Oва вознемирувачко видео кое беше снимено од страна на доброволците во една ветеринарна болница, го покажува потресеното животно кое има стотици црви под кожата.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО+ФОТОГРАФИИ) Њујорк е целосно БЛОКИРАН: Бурата се парализираше, никој не излегува од дома!

Поради големото невреме и очекуваната снежна покривка од 90 сантиметри, забрането е патување во неколку густо населени североисточни држави во САД, од Филаделфија до Њујорк, каде граѓаните...

Прочитај повеќе

(ВИДЕО+ФОТОГРАФИИ) Контроверзно - Ова е првата жена бискуп на Англиската црква

Пречесната Либи Лејн која инаку е мажена и е мајка на две деца, a има студирана на Оксфорд, стана осми бискуп на Стокпорт на денешната служба во Јоркшката катедрала.

Прочитај повеќе

(ФОТОГРАФИИ) Е ова е протест - Бразилките сакаат да шетаат топлес!

Oрганизаторката на протестот, Ана Паула Ногуера, објаснила дека еден ден се надева дека Бразилците ќе ја гледаат голотијата како чиста и природна, а не како вулгарна...

Прочитај повеќе

(ФОТОГРАФИИ) Австралиски моден дизајнер со Македонски корења го фасцинира светот

На само 19 години, Тони Матичевски, македонски дизајнер кој живее во Австралија, основал сопствен бренд наречен „Матичевски“. Од тогаш не престанал да ги воодушевува модните критичари, а во неговиот дом се наоѓаат бројни награди...

Прочитај повеќе

(ВИДЕО+ФОТОГРАФИИ) Австралијанка од стомакот сама ги извади своите близначиња живи и здрави

Имено таа ги пикнала рацете во себе и самата ги извади двете бебиња од себе при породување со царски рез. Три дена пред Божиќ, 41-годишната Гери Волф го роди своето 10 и 11 дете.

Прочитај повеќе
Scroll To Top