(ФОТОГРАФИИ) Еве како изгледа снежниот автопат кај Пресека?

За тоа придонесува недостатокот на струја и неичистените патишта и автопати, кои го оневозможуваат нормалното функционирање на граѓаните во тој период.

Прочитај повеќе

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Градоначалникот на Охрид цела вечер помагаше на Пресека

Дека Охрид успешно се справува со снежното невреме е доказ Охридскиот градоначалник Никола Бакрачески кој од синоќа до утрово активно учествуваше во расчистување на последиците од невремето кое го зафати охридскиот регион и цела Македонија...

Прочитај повеќе

(ВИДЕО+ФОТО) Австралиски авион ги забележал остатоците од паднатиот авион на Air Asia?!

Австралиски спасувачки авион забележал објекти во морето за кои се сомнева дека му припаѓаат на исчезнатиот авион недалеку од островот Нангк 160 километри...

Прочитај повеќе

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Како изгледа прекрасната Бонди Бич за празниците

Прекрасното летно сонце, убавото време и божиќните празници направија Австралијанците и туристите од секој дел од светот да уживаат на топлиот песок.

Прочитај повеќе
Scroll To Top