(ФОТОГРАФИИ) Последна во трката зема златен медал затоа што сите други не успеаа да ја завршат

Кинескињата Џианру Ли во финалната трка на брзо лизгање во Сочи иако беше последна стигна до златниот медал.

Прочитај повеќе
Scroll To Top