(ВИДЕО+ФОТОГРАФИИ) Фустан од иднината кој ќе ги штити жените?

Но, ако и се доближивте на дамата и подобро се загледавте, ќе ја забележевте нејзината опрема, и најверојатно ќе се уплашевте бидејќи таа го шири својот фустан и со тоа ви...

Прочитај повеќе

(ВИДЕО+ФОТОГРАФИИ) Ајде МАКЕДОНЦИ да бидеме ХУМАНИ! Поплавите во Пелагонскиот регион формираа езеро поголемо од површината на Дојранското Езеро!

НАСА објави сателитска снимка на која јасно се гледа дека површината од поплавите во Пелагонскиот регион е поголема од површината на Дојранското Езеро!

Прочитај повеќе

(ВИДЕО+ФОТОГРАФИИ) СТРАШЕН МОМЕНТ Најмалку 20 загинати: Авион удри во мост и падна во река!

На видео снимката која експресно го обиколи светот се гледаат патници и спасувачки екипи како стојат на трупот од леталото, потопено во водата. Авионот летал од Тајпеј кон островот Кинмен.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО+ФОТОГРАФИИ) Ѕирнете во приватноста на Путин: Ова се неговите ќерки

Оваа млада жена располага со буџет од над милијарда евра. Тамошните весници тврдат дека неговото најмладо дете го користи презимето на мајка си и дека раководи со Московскиот универзитет.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО+ФОТОГРАФИИ) Фатен морски вампир: Ова е жив диносаурус?!

Гоблин ајкулите не ги сакаат сончевите зраци и ја преферираат темнината на океанското тло, па поради тоа се познати и како ајкули вампири.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО+ФОТОГАФИИ) Америка затрупана со снег: Авионите не летаат, животот застана, а има и загинати

Невремето од историски размери започна во Чикаго, каде наврна 30-та центиметри снег, а снежни врнежи има од Пенсилванија до Њујорк. Снежните бури најверојатно ќе ги зафатат...

Прочитај повеќе

(ВИДЕО+ФОТОГРАФИИ) Ова е најстрашниот затвор во светот: Се сечат глави помеѓу бремени жени?!

Станува збор за затворот Педринас, каде на тројца затвореници им се отсечени главите поради пресметка на бандидте во самиот затвор.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО+ФОТОГРАФИИ) Одбележување: Во шведска се вградуваат чипови во телото

Како што наведува BBC, за вградување на чипот потребно е малку да се стиснат заби бидејќи постапката не е целосно безболна, а се вградува помеѓу палецот и кажипрстот.

Прочитај повеќе

(ВИДЕО+ФОТОГРАФИИ) Дали овие луѓе се излезени од пеколот?

Сепак, овие филмови се дел од Интернационалниот фестивал за тетоважи во Каракас, Венецуела. Сите фотографии се реални и нема употребено на нив Photoshop...

Прочитај повеќе
Scroll To Top