(Фотографии) Бал на село Бач во Бруквуд Ресепшн во Томастеон

По повод селската слава „Рожедение на Пресевета Богородица„ (Мала Богородица) денес во прекрасниот “Бруквуд Ресепшн“ се одржа традиционалниот бал на село Бач во Томастеон.

Прочитај повеќе

Зоран Ќосески го подржува ставот на Антонио Милошоски за оставка на Метју Нимиц

На Профилот на Фејбук на Зоран Ќосески денес забележавме натпис на кој самиот Ќосески е револтиран поради натписот на мкд.мк каде Нимиц донирал фи нансиска помош до некој грчки сенатори во Америка.

Прочитај повеќе

(ГАЛЕРИЈА) Прославена независноста на Мексико во Канбера

Мексико или официјално Обединети Мексикански Држави, со популација од над 100 милиони граѓани, го зазема 11-тото место според густината на населението во светот

Прочитај повеќе

(ГАЛЕРИЈА) Претседателот Иванов синоќа го отвори 34. издание на фестивалот Браќа Манаки

Во присуство на стотици филмаџии, синоќа, во Домот на култура, во Битола, започна 34. издание на фестивалот Браќа Манаки

Прочитај повеќе

(Фотографии): Пикник на денот на независноста на Р. Македонија во Сиднеј

По повод 8 Септември, третиот Илинден - денот на независноста на Република Македонија, во организација на Македонската Православна Социјална Служба за Нов Јужен Велс, во паркот Рогдаелсе одржа пикник за Македонската заедница во Сиднеј.

Прочитај повеќе
Scroll To Top