Ганиу: Ќе бидам градоначалник на сите граѓани

По одржаниот трет круг на локалните избори на едно избирачко место во општина Чаир, Висар Ганиу и официјално стана градоначалник на општината..

Веднаш по пребројувањето на гласовите, тој истакна дека ќе биде отворен со сите и ќе биде градоначалник на сите.

– Во иднина ќе работиме заедно за да ја придвижиме општината на вистинскиот пат. Победата е заслужена и ќе бидам градоначалник на сите граѓани – рече Ганиу.Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top