Георгиевски: Бел бумбар за Заев и два црни за ДПМНЕ

Еве што напиша Љубчо Георгиевски :.

Откога Премиерот Заев го претстави договорот со Бугарија, поранешниот Премиер и лидер на ВМРО ДПМНЕ Љубчо Георгиевски со свој коментар на Фејсбук.

Еве што напиша:

Еве го видовме договорот. Ништо ново, ниту пострашно од декларацијата. Само што сега ДПМНЕ ги кажува истите забелешки што тогаш ги кажуваше СДСМ. Одлично балканско позиционирање на Македонија. Бел бумбар за Заев и два црни за ДПМНЕ.


Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top