Герет Бејл добивал смртни закани

Раководството на Тотенхем, по добиените сознанија за смртните закани упатени кон Бејл презело мерки за зголема безбедност на фудбалерите, а случајот е пријавен и во полиција, која почнала истрага..

Напаѓачот на премиерлигашот Тотенхем Герет Бејл во неделата добил смртни закани. 

Раководството на Тотенхем, по добиените сознанија за смртните закани упатени кон Бејл презело мерки за зголема безбедност на фудбалерите, а случајот е пријавен и во полиција, која почнала истрага. Велшкиот интернационалец и покрај понудата од својот клуб за зголемена плата и други бонуси, одлучи да побара раскин на договорот и преселба на „Сантијаго Бернабеу“ во Мадрид. Шпанците за Бејл му понудија на Тотенхем рекордни 80 милиони фунти.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top