Германските медиуми ја нападнаа партијата на Ангела Меркел: Намерно криете од што боледува канцеларката

Меркел, своето чудно треперење го препишува на психосоматска реакција, дехидрација и жештини во Берлин..

Најчитаниот германски весник „Билд“, ја обвини владејачката Христијанско-демократска унија на канцеларката Ангела Меркел за „цензура“ по повод необјаснетот треперење кое од пред еден месец го има канцеларката.

„Билд“ на својот сајт навел дека се чувствува навредено затоа што партијата се однесува како Ангела Меркел никогаш да немала напад на треперње.

И додека германските и странските медиуми се распрашуваат за здравјето на канцеларката, „Билд3 пишува дека тоа е 2табу тема“ за владејачката странка.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top